Vishay CRCW121015R0FKEA
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 15Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW121015R0FKEA.
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-40.13%
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-14NF15R0U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJP14F15R0U
Yageo GroupRC1210FR-0715RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F13R7U
Res Thick Film 1210 13.7 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 16.5 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 14.7 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW121015R0FKEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors – SMD; VISHAY; CRCW121015R0FKEA; 15 Ohm; 1210; 1 %; Thick Film
CRCW Series 1210 0.5 W 15 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 15Ohm ±100ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 15 OHM, 500mW, 1%
SMD Resistor 1210 15Ω ±1% 0.5W ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 15R, 1%, 0.5W, 1210, Reel; Resistance:15Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW121015R0FKEA.