Vishay CRCW121010R0JNEA
500mW Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW121010R0JNEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.48%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ14YJ100U
Res Thick Film 1210 10 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 1210 10 Ohm 5% 1/2 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-P14J100U
Res Thick Film 1210 10 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJT14J100U
Yageo GroupRC1210JR-0710RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1210JR-0710RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±200ppm/℃ ±5% 10Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW121010R0JNEA fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1210 10 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW Series 1210 0.5 W 10 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 10Ohm ±200ppm/C
SMD Resistor 1210 10Ω ±5% 0.5W ±200ppm/℃
RESISTOR, THICK FILM, 10OHM, 330mW, 5%;; RESISTOR, THICK FILM, 10OHM, 330mW, 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:330mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; Mounting Type:Surface Mount