Vishay CRCW1206768KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 768000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW1206768KFKTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
768 kΩ
768 kΩ
768 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF7683V
Res Thick Film 1206 768K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07768KL
Res Thick Film 1206 768K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF7503V
Res Thick Film 1206 750K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 820K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 820000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 698K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW1206768KFKTA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 768K OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 768K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:768kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No