Vishay CRCW1206510RJNEA
250mW Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 510Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW1206510RJNEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Farnell
element14 APAC
Newark
Tendance sur 3 mois:
-1.06%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Resistance
510 Ω
510 Ω
510 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ511V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 510 OHM, 0.25RESISTOR, CHIP THICK FILM, 510 OHM, 0.25W, 5%
Res Thick Film 1206 510 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S08J511V
Res Thick Film 1206 510 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ471V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 470 Ω, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ471V
Res Thick Film 1206 470 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
SMD Chip Resistor, 470 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW1206510RJNEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 510 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 510 OHMS, 0.25 W, 5%, SMT, 1206, TCR 73 PPM/DEGC, CUT TAPE
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 510Ohm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 510 OHM, 250mW, 5%
Resistance:510Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206510RJNEA.