Vishay CRCW12064M53FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4530000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12064M53FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
64,045
Authorized Distributors
4
Resistance
4.53 MΩ
4.53 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-074M7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 4.7MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-074M75L
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 4.75MOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206FR-074M22L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 4.22MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 4.53M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 4.75M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 4.87M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12064M53FKEA fournies par ses distributeurs.
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 4.53 Mohm, 250 mW, - 1%, 200 V RoHS Compliant: Yes
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 4.53MOhm ±100ppm/C
RES SMD 4.53M OHM 1% 1/4W 1206
RES, 4M53, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 4.53Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor; Available until stocks are exhausted Alternative available