Vishay CRCW12064K70JNEAC
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12064K70JNEAC.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+28.82%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ472V
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206JR-074K7L
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 1/4W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Yageo GroupAC1206JR-074K7L
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-134K7L
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12064K70JNEAC fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 1206 4.7 kOhm ±5% 0.25 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4700ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 4K7, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; R; RES, 4K7, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistance: 4.7kohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 250mW; Resistor Case / Package: 1206 ^3216; Available until stocks are exhausted