Vishay CRCW1206422KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 422000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW1206422KFKTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,170
Authorized Distributors
3
Resistance
422 kΩ
422 kΩ
422 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF4223V
Res Thick Film 1206 422K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07422KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 422kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF4023V
Res Thick Film 1206 402K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 390000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 390K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07390KL
Res Thick Film 1206 390K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW1206422KFKTA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206
Thick Film Resistors - SMD 422K OHM 1%