Vishay CRCW12063K57FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3570ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12063K57FKEA.
Newark
element14 APAC
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Authorized Distributors
6
Resistance
3.57 kΩ
3.57 kΩ
3.57 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF3571V
Res Thick Film 1206 3.57K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-073K57L
Res Thick Film 1206 3.57K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-073K57L
PanasonicERJ8ENF3321V
Res Thick Film 1206 3.32K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12063K57FKEA fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 3.57kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 0.25 W 3.57 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/4W 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 3.57kOhms ±100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 3.57 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12063K57FKEA.
RES, 3K57, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.57kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device