Vishay CRCW120624K0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 24000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120624K0FKTA.
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 9 ans
IHS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.20%
Stock
19,889
Authorized Distributors
4
Resistance
24 kΩ
24 kΩ
24 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF2402V
Res Thick Film 1206 24K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0724KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 24kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0724KL
Res Thick Film 1206 24K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8ENF2202V
Res Thick Film 1206 22K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 26.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0722KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 22kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120624K0FKTA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 24K OHM 1% 1/4W 1206
24K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm
CRCW1206 24K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:24kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No