Vishay CRCW12061R07FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1.07ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12061R07FKEA.
Tendance sur 3 mois:
-3.66%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
29,480
Resistance
1.07 Ω
1.07 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.07ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-071R07L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.07Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-131R07L
Res Thick Film 1206 1.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 1206 1 Ohm 1% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12061R07FKEA fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 1206 0.25 W 1.07 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.07Ohm 0.25W 1/4W
D25/CRCW1206 100 1R07 1% ET1 e3
1.07¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm