Vishay CRCW12061M80JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1800000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12061M80JNEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
1.8 MΩ
1.8 MΩ
1.8 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ185V
Res Thick Film 1206 1.8M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
Res Thick Film 1206 1.8M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.8MOhm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-P08J185V
Res Thick Film 1206 1.8M Ohm 5% 0.667W(2/3W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.8M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-071M8L
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 1.8MOhm 0.25W 1/4W
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12061M80JNEA fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 1206 0.25 W 1.8 MOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.8MOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:1.8Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes