Vishay CRCW12061M10FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1100000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12061M10FKTA.
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 9 ans
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Stock
5,000
Authorized Distributors
3
Resistance
1.1 MΩ
1.1 MΩ
1.1 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF1104V
Res Thick Film 1206 1.1M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-071M1L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1.1MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF1004V
Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.2M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071M2L
Res Thick Film 1206 1.2M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-071ML
250Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 1M 1206 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12061M10FKTA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/4W 1206
RESISTOR, THICK FILM, 1.1MOHM, 250mW, 1%, FULL REEL
CRCW1206 1.1M 1% 100 RT1