Vishay CRCW12061K62FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1620ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW12061K62FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
element14 APAC
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.93%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
1.62 kΩ
1.62 kΩ
1.62 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-071K62L
Res Thick Film 1206 1.62K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-071K62L
PanasonicERJ-8ENF1621V
Res Thick Film 1206 1.62K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG1206F1K5
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 1500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-071K5L
250Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 1.5K 1206 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Thick Film Chip Resistor SMD 1206 1.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) 100ppm/C
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW12061K62FKEA fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 1.62kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 0.25 W 1.62 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 1.62K OHM 1/4W 1% 1206 SMD
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.62kOhm ±100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;1.62 KILOHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC;TR
SMD Resistor 1206 1.62KΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃
Resistance:1.62kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes
RES, 1K62, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.62kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device