Vishay CRCW120618R0JNTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 18ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120618R0JNTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Stock
22,400
Authorized Distributors
2
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ180V
Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJT08J180V
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 ERJ Series, 18 ohm, 330 mW, - 5%, 200 V RoHS Compliant: Yes
Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 18Ohm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-P08J180V
Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120618R0JNTA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 1206
CRCW1206 18 5% 200 RT1