Vishay CRCW120616K0FKEA
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120616K0FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
element14 APAC
Farnell
Tendance sur 3 mois:
+28.69%
Authorized Distributors
6
Resistance
16 kΩ
16 kΩ
16 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF1602V
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0716KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 16kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0716KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 16000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF1502V
Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 16.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120616K0FKEA fournies par ses distributeurs.
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 16kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 16 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THKFLM 1206 16K OHM 1% 1/4W 100PPM/ C SMD
Resistor, 16K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:16kohm; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; Resistor Mounting:Surface Mount Device