Vishay CRCW120615R4FKEA
Res Thick Film 1206 15.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120615R4FKEA.
Newark
element14 APAC
Farnell
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.06%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Stock
80,651
Resistance
15.4 Ω
15.4 Ω
15.4 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF15R4V
Res Thick Film 1206 15.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0715R4L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF15R0V
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF14R0V
Res Thick Film 1206 14 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0715RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120615R4FKEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 15.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15.4Ohms 0.25W 1/4W
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 15.4 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120615R4FKEA.
RES, 15R4, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 15.4ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device