Vishay CRCW120615K0FKEB
SMD Chip Resistor, 15 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120615K0FKEB.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
X-ON
Stock
10,000
Authorized Distributors
0
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-0715KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0715KL
Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF1502V
Res, 15K, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG120615K0FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120615K0FKEB fournies par ses distributeurs.
D25/CRCW1206 100 15K 1% ET5 e3
Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 15Kohms 1%