Vishay CRCW120613R7FKEA
Res Thick Film 1206 13.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120613R7FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+373%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
13.7 Ω
13.7 Ω
13.7 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF13R7V
Res Thick Film 1206 13.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0713R7L
Res Thick Film 1206 13.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0715RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF13R3V
Res Thick Film 1206 13.3 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0712R4L
Res Thick Film 1206 12.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120613R7FKEA fournies par ses distributeurs.
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 13.7 ohm, 250 mW, - 1%, 200 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 13.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES, 13R7, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 13.7ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance
13.7 Ohm, 1% tolerance thick film chip resistor in a 1206 (3216 metric) SMD/SMT package. Features 250mW power dissipation, 200V voltage rating, and operating temperatures from -55°C to +155°C. Automotive AEC-Q200 qualified, lead-free, and RoHS compliant with tin contact plating. Supplied in tape and reel packaging.