Vishay CRCW120613R0FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 13ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW120613R0FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.14%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Resistance
13 Ω
13 Ω
13 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF13R0V
Res Thick Film 1206 13 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0713RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 13Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 13 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF12R0V
Res Thick Film 1206 12 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF14R0V
Res Thick Film 1206 14 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0712RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 12Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW120613R0FKEA fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 13Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 0.25 W 13 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 13 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120613R0FKEA.
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 13Ohms ±100ppm/C
RES, 13R, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 13ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device