Vishay CRCW1206120RJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 120ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW1206120RJNEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+97.22%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ121V
Resistor Thick Film 1206 120 Ohm 5% 1/4W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 120 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 120 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-8GEYJ131V
Resistor;Thick Film;Res 130 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
PanasonicERJ-8GEYJ111V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 110ohm, 7 inch
Resistor Thick Film 1206 110 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW1206120RJNEA fournies par ses distributeurs.
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 120Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 0.25 W 120 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;120 OHMS;0.25 W;5%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
THICK FILM RESISTOR, 120 OHM, 250mW, 5%, FULL REEL
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 120Ohm 卤200ppm/C
Resistance:120ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes