Vishay CRCW1206118RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 118ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW1206118RFKTA.
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF1180V
Res Thick Film 1206 118 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07118RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 118Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 118 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF1200V
Res Thick Film 1206 120 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 121 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07120RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW1206118RFKTA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 118 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 118 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:118ohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:200VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No