Vishay CRCW080575R0JNEA
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 5 %, 200 Ppm, 75 Ohm, Surface Mount, 0805, Lead Free
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080575R0JNEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Farnell
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-47.01%
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ6GEYJ750V
Res Thick Film 0805 75 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 75ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6GEYJ820V
Resistor;Thick Film;Res 82 Ohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805
PanasonicERJ-6GEYJ680V
Res Thick Film 0805 68 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080575R0JNEA fournies par ses distributeurs.
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 75Ohm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 0.125 W 75 Ohm ±5 % ±200 ppm/K Rectangular SMT Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;75 OHMS;0.125 W;5%;SMT;0805;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
RESISTOR, THICK FILM, 75OHM, 125mW, 5%