Vishay CRCW080549R9FKTA
Resistor, Thick Film Chip; 49.9 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080549R9FKTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Authorized Distributors
6
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
49.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ6ENF49R9V
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0749R9L
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-1349R9L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 49.9ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF47R0V
Res Thick Film 0805 47 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080549R9FKTA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 49.9ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
电阻, 49R9, 1%, 0.125W, 厚 膜, 0805;
THICK FILM CHIP RESISTOR; Power Rating:125mW; Resistance:49.9ohm; Tolerance, Resistance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Thick Film; Voltage, Rating:150V dc; Temperature Coefficient:± 100ppm; Case Style:0805