Vishay CRCW080536R0FKEA
Res Thick Film 0805 36 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080536R0FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
element14 APAC
Farnell
Tendance sur 3 mois:
-20.22%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Resistance
36 Ω
36 Ω
36 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ6ENF36R0V
Yageo GroupRC0805FR-0736RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 36Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-0736RL
PanasonicERJ-U06F36R0V
Res Thick Film 0805 36 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF33R2V
Res Thick Film 0805 33.2 Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080536R0FKEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 36ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 36Ohm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 36 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES, 36R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 36ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance To
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 36 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805