Vishay CRCW080536K0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 36000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080536K0FKTA.
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 9 ans
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Tendance sur 3 mois:
+76.29%
Stock
42,975
Authorized Distributors
5
Resistance
36 kΩ
36 kΩ
36 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-6ENF3602V
Res Thick Film 0805 36K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-0736KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 36kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 36K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-0736KL
Res Thick Film 0805 36K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F36K
Res Thick Film 0805 36K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-1336KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 36000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080536K0FKTA fournies par ses distributeurs.
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 36kOhm ±100ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 36KOHM, 125mW, 1%, FULL REEL
36K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm