Vishay CRCW080524R0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 24ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080524R0FKTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.20%
Stock
81,749
Authorized Distributors
6
Resistance
24 Ω
24 Ω
24 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-6ENF24R0V
Res Thick Film 0805 24 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 24 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-0724RL
Res Thick Film 0805 24 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJU06F24R0V
Yageo GroupRC0805FR-0724RL
Res Thick Film 0805 24 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 24 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080524R0FKTA fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 0805 24 Ohm ±1% 0.125 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 24.0 OHM 1/8W 1% 0805 SMD
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:24ohm; Resistance Tolerance:+/- 1%; Power Rating:0.125W; Voltage Rating:150VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:0805; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No