Vishay CRCW080520R0FKEB
SMD Chip Resistor, 20 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080520R0FKEB.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
X-ON
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
Stock
20,000
Authorized Distributors
0
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0720RL
Res Thick Film 0805 20 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-0720RL
Res Thick Film 0805 20 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 20 ohm, 1%, 250 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Precision
Yageo GroupRC0805FR-1320RL
RC Series 0805 0.125 W 20 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ6ENF20R0V
Res Thick Film 0805 18 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080520R0FKEB fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 20ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
D12/CRCW0805 100 20R 1% ET5 e3
Thick Film Resistors - SMD 1/8watt 20ohms 1%