Vishay CRCW080519R6FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 19.6ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080519R6FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-52.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
19.6 Ω
19.6 Ω
19.6 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0719R6L
Res Thick Film 0805 19.6 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6ENF19R6V
Res Thick Film 0805 19.6 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0718RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 18Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-0720RL
Res Thick Film 0805 20 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 21ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
SMD Chip Resistor, 20 ohm, 1%, 250 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Precision
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080519R6FKEA fournies par ses distributeurs.
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 19.6Ohm 0.125W 1/8W
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 19.6 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080519R6FKEA.
RES, 19R6, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 19.6ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device