Vishay CRCW0805196KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 196000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW0805196KFKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+77.11%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
196 kΩ
196 kΩ
196 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ6ENF1963V
Res Thick Film 0805 196K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07196KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 196kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 196K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2003V
Res Thick Film 0805 200K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 210K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 200kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW0805196KFKEA fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 0805 0.125 W 196 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 196kOhm ±100ppm/C
RES, 196K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 196kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance