Vishay CRCW0805191KFKEA
Res Thick Film 0805 191K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW0805191KFKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
element14 APAC
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.21%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
191 kΩ
191 kΩ
191 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-6ENF1913V
Res Thick Film 0805 191K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07191KL
Res Thick Film 0805 191K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 191K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2003V
Res Thick Film 0805 200K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 180K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 200kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW0805191KFKEA fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 191000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 191kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 191 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:191Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805191KFKEA.
RES, 191K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 191kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device