Vishay CRCW080518R2FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080518R2FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.11%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
18.2 Ω
18.2 Ω
18.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0718R2L
Res Thick Film 0805 18.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF18R2V
Res Thick Film 0805 18.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 18.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0718RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 18Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-0720RL
Res Thick Film 0805 20 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 20 ohm, 1%, 250 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Precision
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080518R2FKEA fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 0805 0.125 W 18.2 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;18.2 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 18.2 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080518R2FKEA.
SMD Resistor 0805 18.2Ω ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 18R2, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 18.2ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device