Vishay CRCW080518K7FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18700ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080518K7FKTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.83%
Stock
78,529
Authorized Distributors
5
Resistance
18.7 kΩ
18.7 kΩ
18.7 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-6ENF1872V
SMD Chip Resistor, 18.7 kOhm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Precision
Yageo GroupRC0805FR-0718K7L
Res Thick Film 0805 18.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 18.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 18.7k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ6ENF2002V
Res Thick Film 0805 20K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 18.2K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080518K7FKTA fournies par ses distributeurs.
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/8W 0805
RESISTOR, THICK FILM, 18.7KOHM, 125mW, 1%, FULL REEL
18.7K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm