Vishay CRCW0805115RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 115ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW0805115RFKTA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
34,798
Authorized Distributors
5
Resistance
115 Ω
115 Ω
115 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ6ENF1150V
Res Thick Film 0805 115 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07115RL
Res Thick Film 0805 115 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 115 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF1200V
Res Thick Film 0805 120 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 121 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0805F120R
Res Thick Film 0805 120 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW0805115RFKTA fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 0805 115 O ±1% 0.125 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 115 OHM 1/8W +/-1% 0805 SMD
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:115ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No