Vishay CRCW080510R0FKTA
Resistor, Thick Film Chip; 10 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V; 200V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080510R0FKTA.
Newark
Farnell
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.69%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ6ENF10R0V
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
PanasonicERJU06F10R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJS06F10R0V
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080510R0FKTA fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 0805 / 10 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW Series 0805 10 Ohm ±1% 0.125 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) 0805 CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 10Ohms ±100ppm/C
RESISTOR THICK FILM SMD 1% 125MW 10
Resistance:10Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series; Temperature Coefficient:± 100Ppm/Krohs Compliant: No |Vishay CRCW080510R0FKTA.