Vishay CRCW080510K7FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 10700ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080510K7FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Farnell
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+40.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
10.7 kΩ
10.7 kΩ
10.7 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0710K7L
Res Thick Film 0805 10.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 10.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF1072V
Res Thick Film 0805 10.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0710KL
Res General Purpose Thick Film 0805 10k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE Connectivity / AMP1623104-1
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080510K7FKEA fournies par ses distributeurs.
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 10.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10.7kOhm 0.125W 1/8W
RESISTOR;THICK FILM;10.7 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
CRCW Series 0805 10.7 kOhm ±1 % 250 mW ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/8W 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 10.7 Kohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080510K7FKEA.
RES, 10K7, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 10.7kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device