Vishay CRCW080510K2FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 10200ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW080510K2FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.12%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10.2 kΩ
10.2 kΩ
10.2 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0710K2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 10.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 10.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF1022V
Res Thick Film 0805 10.2K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0710KL
Res General Purpose Thick Film 0805 10k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE Connectivity / AMP1623104-1
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW080510K2FKEA fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0805 10.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 10.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10.2kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 0.125 W 10.2 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;10.2 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 10.2 Kohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080510K2FKEA.
SMD Resistor 0805 10.2KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 10K2, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 10.2kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device