Vishay CRCW06035R10FKEA
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW06035R10FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
TME
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Stock
42,334
Resistance
5.1 Ω
5.1 Ω
5.1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 4.75 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0603 5.6 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 4.7 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4.87ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 4.99 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW06035R10FKEA fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5.1ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 125 mW 5.1 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 5.1Ohm 0.1W 1/10W
RES, THICK FILM, 5R1, 1%, 0.1W, 0603, RE
RES, THICK FILM, 5R1, 1%, 0.1W, 0603; Pr; RES, THICK FILM, 5R1, 1%, 0.1W, 0603; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:5.1ohm; Voltage Rating:75V; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Power Rating:100mW; Resis
Res, Thick Film, 5R1, 1%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:5.1Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06035R10FKEA.