Vishay CRCW0603560RFKEAHP
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW0603560RFKEAHP.
HQonline
Datasheet6 pagesIl y a 13 ans
Datasheet6 pagesIl y a 13 ans
Datasheet6 pagesIl y a 14 ans
Datasheet6 pagesIl y a 16 ans
TME
Newark
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+30.63%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
52,487
Resistance
560 Ω
560 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
330 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJPA3F5600V
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F560R
Res High Power Thick Film 0603 560 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA3F5100V
Res Thick Film 0603 510 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Anti-Surge Thick Film 0603 523 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW0603560RFKEAHP fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
0603 560 Ohms 1% High Power Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 560ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW SERIES THICK FILM POWER RESISTOR 0603 CASE 560OHMS +/-1% 0.25W +/-100PPM/K
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.25W 1/4W 560Ohm ±100ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 560 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 330 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 0.9 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603