Vishay CRCW06033K40FKEA
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 3.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW06033K40FKEA.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
TME
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+15.96%
Télécharger
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Resistance
3.4 kΩ
3.4 kΩ
3.4 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603FR-073K4L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 3.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-073K4L
Res Thick Film 0603 3.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF3401V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3400ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-073K3L
Res General Purpose Thick Film 0603 3.3K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW06033K40FKEA fournies par ses distributeurs.
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.4kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;3.4 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0603 125 mW 3.4 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0603
RES, 3K4, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 3.4kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device