Vishay CRCW060339R0JNEB
SMD Chip Resistor, 39 Ohm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW060339R0JNEB.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Authorized Distributors
2
Resistance
39 Ω
39 Ω
39 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
Pièces détachées
Res Thick Film 0603 39 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 39 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 36 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-0739RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 39Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 36Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-0739RL
Res Thick Film 0603 39 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW060339R0JNEB fournies par ses distributeurs.
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 39Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 39ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 39 O ±5% 0.1 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor