Vishay CRCW060315K4FKEAC
Res Thick Film 0603 15.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW060315K4FKEAC.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+44.79%
Resistance
15.4 kΩ
15.4 kΩ
15.4 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603FR-0716K2L
Res Thick Film 0603 16.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 14K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 15.8K Ohm 1% 1/16W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 16K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD1502V
Res Thick Film 0603 15K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 15K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW060315K4FKEAC fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 15400ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 0.1 W 15.4 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor