Vishay CRCW060311K0FKEAC
Res Thick Film 0603 11K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW060311K0FKEAC.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.16%
Resistance
11 kΩ
11 kΩ
11 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 12K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW060311K0FKEAC fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 0603 11 kOhm ±1% 0.1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 11kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 11000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 11K, 1%, THICK FILM, 0603; Resistance:11kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes