Vishay CRCW0603110KFKEAC
Res Thick Film 0603 110K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW0603110KFKEAC.
Farnell
Datasheet5 pagesIl y a 8 ans
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Authorized Distributors
6
Resistance
110 kΩ
110 kΩ
110 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603FR-07110KL
SMD Chip Resistor, 110 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRT0603FRE07110KL
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 110kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 110000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07121KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 121kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 115kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 107000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW0603110KFKEAC fournies par ses distributeurs.
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 110kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 110000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 110KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 110K, 1%, THICK FILM, 0603; Resistance:110kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes