Vishay CRCW060310K0FKEB
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW060310K0FKEB.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Upverter
element14 APAC
Farnell
X-ON
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.51%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603FR-0710KL
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1622829-1
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity1622829-1
Yageo GroupRC0603FR-1010KL
Yageo GroupAC0603FR-0710KL
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW060310K0FKEB fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 0603 10 kOhm ±1 % 0.1 W ±100 ppm/K Surface Mount Thick Film Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 10KOHM, 100mW, 1%, FULL REEL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 10kOhm 卤100ppm/C
RES, THICK FILM, 10K, 1%, 0.1W, 0603, RE; RES, THICK FILM, 10K, 1%, 0.1W, 0603, REEL; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:10kohm; Voltage Rating:75V; Available until stocks are exhausted Alternatives available