Vishay CRCW040276R8FKED
Res Thick Film 0402 76.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW040276R8FKED.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
76.8 Ω
76.8 Ω
76.8 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-0776R8L
RC Series 0402 0.063 W 76.8 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 76.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0775RL
SMD Chip Resistor, 75 Ohm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0402FR-0782RL
Yageo RC0402FR-0782RL SMD Resistor 0603 82 Ohm thick film chip resistor
TE ConnectivityCRG0402F75R
Res Thick Film 0402 75 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F82R
Res Thick Film 0402 82 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW040276R8FKED fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 76.8ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 76.8Ohm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 100 mW 76.8 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 76.8 OHM 1/16W 1% 0402 SMD
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 76.8 Ohm, 63 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW040276R8FKED.
RES, 76R8, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 76.8ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device