Vishay CRCW04023R30JNED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 3.3ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW04023R30JNED.
Newark
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-34.63%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Resistance
3.3 Ω
3.3 Ω
3.3 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402JR-073R3L
RC Series 0402 0.063 W 3.3 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 3.3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-073RL
Res Thick Film 0402 3 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-073R6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 3.6Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 3.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW04023R30JNED fournies par ses distributeurs.
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 3.3Ohm ±200ppm/C
3.3¦¸ ¡À5% 62.5mW ¡À200ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm
D10/CRCW0402 200 3R3 5% ET7 e3
RESISTOR, THICK FILM, 3.3 OHM, 63mW, 5%; Resistance:3.3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes