Vishay CRCW040239R2FKED
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 39.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW040239R2FKED.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
39.2 Ω
39.2 Ω
39.2 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-0739R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 39.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 39.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 40.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0739RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 41.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0735R7L
Res Thick Film 0402 35.7 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW040239R2FKED fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 39.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW Series 0402 0.063 W 39.2 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402 / 39.2 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39.2Ohm 0.063W 1/16W
RESISTOR;THICK FILM;39.2 OHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402
SMD Resistor 0402 39.2Ω ±1% 1/16W ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 39R2, 1%, 0.063W, 0402, Reel; Resistance:39.2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW040239R2FKED.
RES, 39R2, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 39.2ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Resistor Mounting: Surface Mount Device