Vishay CRCW040226K1FKTD
Res Thick Film 0402 26.1K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW040226K1FKTD.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.36%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
82,503
Authorized Distributors
6
Resistance
26.1 kΩ
26.1 kΩ
26.1 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-0726K1L
Res Thick Film 0402 26.1K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 26.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-0726K1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 26100ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res General Purpose Thick Film 0402 26.1k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F27K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 27000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0727KL
Res Thick Film 0402 27K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW040226K1FKTD fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 26100ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
RESISTOR, THICK FILM, 26.1KOHM, 63mW, 1%, FULL REEL
0402 (1005Metric) 0402 CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 26.1kOhms ±100ppm/C