Vishay CRCW040224R9FKTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 24.9ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW040224R9FKTD.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet8 pagesIl y a 15 ans
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+32.94%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
24.9 Ω
24.9 Ω
24.9 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-0724R9L
Res Thick Film 0402 24.9 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 24.9 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-0727RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0723R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 23.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F24R
Res Thick Film 0402 24 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F27R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 27ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW040224R9FKTD fournies par ses distributeurs.
CRCW Series 0402 0.063 W 24.9 Ohm ±1% ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Chip Resistor, Thick Film, General Purpose
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0402
0402 (1005Metric) 0402 CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 24.9Ohms ±100ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Resistance:24.9ohm; Resistance Tolerance:+/- 1 %; Series:CRCW; Power Rating:0.063W; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:0402; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Surface Mount RoHS Compliant: No