Vishay CRCW04021M21FKED
Res Thick Film 0402 1.21M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay CRCW04021M21FKED.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
1.21 MΩ
1.21 MΩ
1.21 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-071M21L
Res Thick Film 0402 1.21M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402FR-071M21L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.21MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 1.21M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-071M2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.2MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 1.33M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
RK73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.13MOhm 0.1W 1/10W
Descriptions
Descriptions de Vishay CRCW04021M21FKED fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1210000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.21MOhm 0.063W 1/16W
RES, THICK FILM, 1M21, 1%, 0.063W, 0402
THICK FILM RES 0402 1.21M OHMS 1%
Resistance:1.21Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW04021M21FKED.
RES, 1M21, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 1.21Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Resistor Mounting: Surface Mount Device